Wakacje zaczęły się niespodziewanie, bo oczywiście czas leci jak opętany, zanim się obejrzeliśmy,  już trzeba wypoczywać. Pracoholicy cierpią bo ich bliscy i przyjaciele namawiają na wypoczynek, straszą chorobami psychicznymi oraz zbytnim obciążeniem serca. Słońce zaprasza na plażę, tanie bilety kuszą, miasto pustoszeje. Tylko najtwardsi zdołają się oprzeć. Dla tych wszystkich, którzy nie cierpią wakacji, dla tych, którzy nie mogą wypoczywać i dla tych wszystkich, którzy muszą, wspomnienia z pewnego niezwykle pracowitego dnia.

Mieszkanie Lidki (Lidka również) pragnęło metamorfozy. Do tego wdzięcznego zadania zaangażowano duet DEKO-RACJA.PL (duma mnie rozpiera) i gdy efekt był zadowalający postanowiono uwiecznić nowe wnętrze za pomocą nowoczesnego sprzętu cyfrowego. Monika (PHOTOTAPETA.PL) słynąca z doskonałego oka i powalającego warsztatu w towarzystwie stylizującej Izy zabrały się do tego zadania. Ochoczo ale przewidując to co stanie się po sesji wzięłyśmy się do roboty. Wiedziałyśmy, że po wszystkim będziemy skonane. Nie udało nam się z Moniką rozwiązać zagadki niesamowitego zmęczenia kończącego każdą naszą sesję. Praca jak marzenie, mógłby ktoś powiedzieć, a jednak… Za każdym razem, po dobiegającym końca dniu zdjęciowym zmagamy się ze spadkiem energii i kryzysem percepcji. Analizowałyśmy problem wiele razy i to z każdej strony i nadal nie mamy odpowiedzi. Wiemy jednak jedno. „Na głodnego” pracować nie możemy i nie zamierzamy.

Lidzia nie bylaby sobą gdyby nas nie dokarmiła. Na ten pracowity dzień pracowicie się przygotowała choć do dziś twierdzi, że to nic takiego. Bo cóż to dla niej przyrządzić  HISZPAŃSKĄ TORTILLĘ, SŁONECZNIKOWĄ SAŁATĘ NA ROSZPONCE i upiec BABĘ PIASKOWĄ? No cóż to dla niej? Wiedząc, że uczta czeka nas w połowie pracy harowałyśmy jak woły. Radośnie i z nadzieją na cudowny wypoczynek. Kiedy już zasiadłyśmy do stołu obie wiedziałyśmy, że to nie ostatni raz kiedy spotykamy tortillę na talerzu. Zdjęcia wyszły pięknie, sałatka chrupała wdzięcznie, a mieszkanie zostało oblane naszym radosnym toastem z herbaty towarzyszącej  deserowi. My w trakcie pracy nie zapomniałyśmy o tym, że RAZEM SMACZNIEJ! Zakazujemy Wam jeść w pośpiechu, na kolanie pod biurkiem. Zachęcamy, ba, pragniemy zmusić do znajdowania czasu na wspólne posiłki, celebrowanie ich w towarzystwie szczególnie teraz kiedy pracowite lato zachęca do przesiadywania w ogródkach, na tarasach, na ulicach. Powtarzamy do znudzenia RAZEM SMACZNIEJ, nawet w pracy!

Zapraszamy do korzystania z przepisów kryjących się pod linkami.

Photo by Monika/Phototapeta.pl