Nie ma chyba dnia w roku, który budziłby więcej negatywnych emocji niż Sylwester (no może oprócz wszystkich poniedziałków). Nie pamiętam, żebym spotkała kogoś kto oświadczyłby, że go uwielbia. Wokoło rozeszła się fama, że Sylwester jest jakiś nadmuchany, spięty i zazwyczaj nie wychodzi. Większość odżegnuje się od zainteresowania tematem i zbytniego przywiązania do sylwestrowej nocy, jednak niejednokrotnie mam wrażenie, że niektórzy nie są, najzwyczajniej w świecie, szczerzy. Pewne oczekiwania mają…

Pamiętajmy, że wszystko jest kwestią oczekiwań. Im więcej sobie obiecujemy tym większy zawód w razie tych oczekiwań niespełnienia. Na Sylwester jest jeden sposób (moim zdaniem): Dać na luz! Również w kwestiach kulinarnych. Nie napinajmy się, nie męczmy zbytnio, nie dramatyzujmy wybierzmy łatwe przepisy kierując się własną wygodą ale oczywiście również doskonałym smakiem. Warto skorzystać z dań wygodnie adaptujących się do szwedzkiego stołu, który umówmy się podbija większość zabaw i prywatek sylwestrowych. Jedna nóżka dyga a druga kieruje nas w stronę zastawionego suto stołu. Takich, po które rączką łatwo sięgnąć nie sposób nie docenić. Podobnie jak niezastąpionych „jednogarnkowców”. Już pra-uczestnicy zabaw sylwestrowych odkryli, że nie ma to jak sałatka sylwestrowa (swoją drogą też „jednonaczyniowiec”). Korzystajmy z fantazji, spontanicznych odruchów i podszeptów intuicji. Bawmy się, Kochani, bawmy się szampańsko!

Nasze propozycje są nieskomplikowane i łatwe w przygotowaniu. TARTA Z JABŁKIEM może się wydawać wymagająca ale to tylko pozory. Jest prosta jak drut i pyszna jak…nie wiem co… Nikt nie zarzuci GRZANKOM Z MIESZANKĄ SERÓW Z GRUSZKĄ, że powalają poziomem skomplikowania. To tylko zaskakująco smaczne danie dla wymęczonych świątecznymi przygotowaniami amatorów nietuzinkowych połączeń. Jednogarnkowy MAKARON W STYLU ORIENTALNYM to coś dla tych, którzy nie wierzą w nasycenie bez dań na ciepło a to akurat możemy zrozumieć (należy jeść na ciepło jak najczęściej, przy takiej pogodzie). A SAŁATKA KARNAWAŁOWA? Obowiązkowy punkt dla miłośników tradycji. Sałatka na Sylwestra musi być. Należy ją tylko zgrabnie skomponować, a to umówmy się , to czysta przyjemność.

Życzymy Wam miłych niespodzianek. Hucznej, zaskakująco i „ni z tego ni z owego”, sylwestrowej zabawy, cudownej muzyki rozpalającej ciało i duszę, dobrych dusz wokół i spokoju ducha w tym noworocznym, schyłkowo-początkowym  chaosie. Z Nowy Rokiem, nowym krokiem ale też nie oszukujmy się, świecić będzie to samo słońce, ten sam księżyc i dręczyć nas będę niestrudznenie te same wątpliwości. Wszystkiego NAJ i rozwiania choć kilku z nich!

Życzą oddane Wam ze smakiem,

Iza i Lidka z RazemSmaczniej

Zapraszamy do korzystania z przepisów kryjących się pod linkami.

Photo by Iza